Урочисті заходи присвячені 28-й річниці створення Української військово-медичної академії пройшли за участю тимчасово виконуючого обов’язки командувача Медичних сил Збройних Сил України полковника медичної служби Сергія Халіка, заступника Керівника Департаменту соціальної політики та охорони здоров’я Офісу Президента України Ігоря Луріна та інших поважних гостей. Колектив Української військово-медичної академії привітали очільники медичних служб Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України. Перед початком урочистостей колектив Української військово-медичної академії вшанував пам'ять військових медиків, які загинули, виконуючи свій обов’язок, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятного знаку на території Національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ”.
Начальник Української військово-медичної академії полковник медичної служби Валерій Савицький привітав колег та зазначив, що сьогодні важко уявити функціонування системи охорони здоров’я українського війська без УВМА, яка є єдиним вищим військовим навчальним закладом України для підготовки військових медиків.
На завершення урочистого заходу ТВО начальника кафедри ВЗП-СМ Куц Т.В. нагороджений Знаком народної пошани "За самовіддану працю в бородьбі з пандемією", стаоший викладач кафедри Ренський Л.А нагороджений знаком ......
Запрошенні гості побажали науково-педагогічним працівникам та слухачам академії нових здобутків та досягнень.
23-24 листопада 2020 року на базі готельного комплексу «Пуща-Лісова» с. Мощун в рамках виконання заходів передбачених Меморандумом про партнерство та співробітництво між Медичними силами ЗС України та Міжнародною громадською організацією «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» відбувся тренінг на тему «Підвищення ефективності епідеміологічного нагляду та лабораторного моніторингу за ВІЛ-інфекцією/СНІДом в Україні» з метою підготовки тренерів з числа викладачів УВМА з питань консультування на ВІЛ-інфекцію.
У заході взяли участь викладачі кафедри ВЗП-СМ Соколюк А.К., Гальченко Г.І. та слухачі. Мета тренінгу: удосконалення системи епідеміологічного нагляду у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, підвищення обізнаності лікарів щодо ведення випадку ВІЛ-інфекції. У ході тренінгу учасники:
- отримали інформацію щодо сучасних тенденцій епідемії та реалізації медичних програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні;
- підвищили обізнаність щодо організації епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами в країнах Європейського Союзу, міжнародних практик з епідеміологічного моніторингу за ВІЛ-інфекцією та визначення випадків раннього інфікування ВІЛ;
- обговорили принципи формування сероепідеміологічного моніторингу відповідно до міжнародних рекомендацій та опрацювання підходів до удосконалення системи обліку та звітності результатів консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію в Україні;
- визначили основні проблемні питання, пов’язані з використанням швидких тестів для обстеження на ВІЛ-інфекцію, та подальших кроків щодо їх вирішення;
- обговорили питання щодо удосконалення рутинного моніторингу за випадками ВІЛ/СНІДу з метою забезпечення даних для аналізу безперервності медичних послуг для ЛЖВ;
- підвищили обізнаність щодо використання інформаційних систем у сфері моніторингу та оцінки заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.
7-9 жовтня 2020 року відбулась III науково-практична конференція з міжнародною участю “Академічні читання імені Володимира Паська в рамках 29-ї Міжнародної медичної виставки PUBLIC HEALTH 2020’' на базі Міжнародного виставкового центру згідно до плану наукової і науково-технічної діяльності Української військово-медичної академії на 2020 рік. Конференція проводилась за участю командувача Медичних сил Збройних Сил України, заслуженого лікаря України, член-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора - генерал-майора медичної служби Ігоря ХОМЕНКА, керівника відділу військово-медичної науки при Президії НАМН України, Заслуженого лікаря України, член-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора, генерал-майора медичної служби Ігоря ЛУРІНА, начальника Української військово-медичної академії, Заслуженого працівника освіти України, доктора медичних наук, професора, полковника медичної служби - Валерія САВИЦЬКОГО. Були також запрошені представники органів управлінь медичних служб інших сил оборони, фахівці із відомчих та цивільних закладів охорони здоров’я.
Головною метою проведення конференції стало поширення передового досвіду Української військово-медичної академії як національного лідера з питань військово-медичної освіти, наукової діяльності, підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних в Україні та за її межами фахівців-професіоналів в галузі військової охорони здоров’я.
Під час пленарного засідання з доповіддю “Особливості організації освітнього процесу в умовах карантину на прикладі кафедри ВЗП-СМ” виступив ТВО начальника кафедри ВЗП-СМ Куц Т.В. Було обговорено важливі аспекти медичного забезпечення військ під час АТО/ООС та перспективи розвитку Медичних сил ЗС України. Висвітлено досвід подолання наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної з коронавірусом, у сфері громадського здоров'я в ЗС України. Сучасні концепції хірургічної та терапевтичної допомоги. Сучасні аспекти наукового супроводу розробки критичних технологій із медичного захисту військовослужбовців в умовах хімічної та радіаційної загрози.
У Командуванні Медичних сил Збройних Сил України, в рамках науково-практичної конференції “Вірменсько-азербайджанський військовий конфлікт. Хроніка подій, аналіз та висновки” пройшов семінар з обговоренням проблемних питань організації медичного забезпечення у ході зазначеного конфлікту.
У ході конференції представники кафедр УВМА розглянули особливості лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, хірургічної і терапевтичної допомоги, організації медичного постачання та підготовки персоналу медичної служби на прикладі сторін, задіяних у конфлікті.
За результатами підсумку семінару будуть відпрацьовані пропозиції щодо удосконалення медичного забезпечення військ (сил) Збройних Сил України.
Науково-педагогічні працівники кафедри ВЗП-СМ: доцент Гаврецький А.І., старший викладач Ренський Л.А., викладач Соколюк А.К прийняли активну участь в методичній допомозі лікарям НВМКЦ в розгортанні військово-мобільного госпіталю. З боку Української військово-медичної академії були використані 3 надувних намети Навчально-тренувального центру з обладнанням та залучено більше 40 військовослужбовців постійного та перемінного складу. Підсумком роботи дружнього колективу стало 4 червня 2020 року, коли Командуванням Медичних сил Збройних Сил України було проведено інструкторсько-методичне заняття з керівним складом військово-медичних клінічних центрів та військових госпіталів. Його метою було надати військовим керівникам відповідні знання та навички з організації та проведення навчань з підпорядкованими медичними частинами та підрозділами. Заняття проводилось під керівництвом Командувача Медичних сил Збройних Сил України генерал-майора медичної служби Ігоря Хоменко в рамках тактико-спеціального навчання з військовим мобільним госпіталем. Воно складалося з двох етапів: перший відбувся на базі НВМКЦ “ГВКГ”, а другий на території міжвидового центру підготовки підрозділів ракетних військ та артилерії (смт. Дівички). Військові медики на практиці ознайомилися з заходами, що здійснюються під час планування, розгортання та приведення військового мобільного госпіталю до функціонування за призначенням. Також було продемонстровано практичне заняття з розгортання мобільної лабораторії медичної зі спеціальним біолабораторним комплексом, що призначені для ідентифікації у польових умовах патогенних мікроорганізмів. По завершенню заняття Командувач Медичних сил генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко подякував особовому складу за плідну працю та зазначив, що зроблено багато але розвиток Медичних сил Збройних Сил України вимагає постійного вдосконалення та руху вперед.
Created with
Mobirise.com